"במילים יש יותר ממה שכתוב על גבי הנייר-

כדי להעניק להן משמעות יש צורך בקולו של אדם"

מאיה אנג’לו 

מאז שאני זוכרת את עצמי

אני עומדת מול קהל:

בגיל ארבע נואמת בארוחות משפחתיות, בכיתה עומדת בפני תלמידים ומורים ומשמיעה את דעתי, ואחר הצהריים אוספת את החברים ומפילה אותם מצחוק עם מערכונים וחיקויים.

תמיד אהבתי להצחיק ולספר סיפורים, ולרוב, עשיתי גם וגם.. מצחיקה ורצינית בו זמנית. היה ברור לי מאז ומתמיד שמקומי על הבמה.

מאז חלפו כמה שנים טובות (וגם פחות טובות…ככה זה בחיים), וההבנה כי כל אחד מאיתנו חייב להשמיע את קולו, הלכה והתחדדה אצלי יותר ויותר.

מדוע זה חשוב?

כי רק כך אפשר להשיג מטרות,

כי זו הדרך להשפיע,

כי זהו האמצעי להגיע להגשמה עצמית,

כי זהו השביל הישיר להצלחה!

אז מי אני?

אם הגעתם עד הנה, אתם כבר יודעים שקוראים לי ענת אביעד, ואני שחקנית, קומיקאית, מרצה ומומחית לעמידה מול קהל וסטוריטלינג. שתי התשוקות הכי גדולות שלי מאז ומתמיד היו מצד אחד, להופיע בפני קהל ומצד שני לעזור לאנשים.

אתם בטח שואלים את עצמכם מה הקשר בין שני התחומים?  לכאורה, אין קשר, אבל בפועל הקשר מאוד ברור: אנשים! כל מי שעומד מול קהל מתוך תשוקה אמיתית (מרצים, אומנים, מורים, עורכי דין, בעלי עסקים ולא מעט בעלי מקצוע שונים ומגוונים) יאמר כי הקהל הוא החשוב ביותר, ומי שעוסק בטיפול יעיד כי רק מי שאהבת אנשים מקננת בו, יכול לטפל באנשים. פשוט מאוד.

אז אחרי שסיימתי לימודי עבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, הנחיתי מאות קבוצות, הדרכתי במשך כעשר שנים סטודנטים ופיתחתי תוכניות בתחום הטיפול והדרמה שזכו להכרה ואהדה, חיידק הבמה הרים ראש. החלטתי להגשים חלום: לעשות מקצוע מהאהבה לסיפורים ולקהל. למדתי תיאטרון סיפור וסטוריטלינג בבית אריאלה, ותוך זמן קצר מצאתי את עצמי נעה בין עבודת שטח בבוקר כעובדת סוציאלית ובין הבמה בערב, כמספרת סיפורים.

מכירים את הפתגם “עם האוכל בא התיאבון?”, מהרגע שטעמתי את “טעם” הבמה, ראיתי ערב ערב אנשים צוחקים ונרגשים בו זמנית, החלטתי ללכת עד הסוף ולממש את התשוקה להופיע בפני אנשים וללמוד את הנושא לעומק. ואם כבר ללמוד, אז רק מהמאסטר- יוסי אלפי, במאי, שחקן, ומספר סיפורים מופלא. זה היה מפגש גורלי, כי לאחריו השתנו חיי לחלוטין. נפרדתי מעולם הטיפול ובכל הזדמנות עליתי על במות גדולות וקטנות כאחד והצחקתי אנשים עם מופע הסטנדאפ שלי “ברירת צחוק” (גם בטלויזיה הופעתי ב”צומת מילר”, “שקופים” ועוד, אבל זה כבר סיפור אחר…)

אבל זה לא הספיק. רציתי גם להעביר מסרים ולשתף בתובנות אליהן הגעתי לאחר עשרים וחמש שנות עמידה מול קהל (ולא מעט שנים כעובדת סוציאלית), להעמיק את הידע בנושא תקשורת בין אישית ובעיקר ללמד איך באמצעות עמידה נכונה מול קהל וסטוריטלינג ניתן להצליח ולהגשים חלומות.

מכאן הדרך ללימודי שפת גוף במכללה האקדמית אונו ואומנות הרטוריקה במכללת רייכמן הייתה קצרה. התגלה בפניי עולם מופלא והבנתי שלשה דברים חשובים:

מאז, השמיים הם הגבול..!

פיתחתי אין ספור סדנאות וקורסים (סטוריטלינג, עמידה מול קהל, שפת גוף והומור) שזכו להצלחה רבה בכל רחבי הארץ, הן בקרב מוסדות (צה”ל, התאחדות התעשיינים, רשויות מקומיות, מתנסים, אירגונים וחברות) והן בקרב יחידים במפגשים אחד על אחד כחלק מתוכנית ליווי אישי. חקרתי את נושא ההומור והתחלתי להרצות בארץ ובעולם על הומור כדרך חיים וההרצאה שלי “הומור. זה כל הסיפור!”, זכתה באחד מהמקומות הראשונים בתחרות מרצה השנה בשנת 2021.

אם תרצו להכיר אותי עוד קצת, מוזמנים לקרוא מה כתבו עליי

06 (1)

הרצאות בזום לעובדים ומנהלים:
מכל מקום ובכל זמן שתבחרו

05

"אני עושה כסף מדיבורים על מה
שקורה במשפחות הכי טובות"

מעריב

העובדת הסוציאלית שעזבה
הכל כדי להיות סטנדאפיסטית

08

מעבודה סוציאלית לבמה:
מסע הניצחון של ענת

09

נשים מרצות אונליין:
הכירו את ענת אביעד

צרו קשר

מוזמנים להשאיר לי הודעה ואחזור בהקדם

מלאו את הפרטים לקבלת המדריך

מעוניינים לשפר את התקשורת הבין אישית בחברה או האירגון שלכם?

ההרצאה "כיצד להעביר מסר אפקטיבי"? היא בדיוק בשבילכם!

מוזמנים להשאיר לי הודעה ואחזור בהקדם

מעוניינים לשפר את התקשורת הבין אישית בחברה או האירגון שלכם?

הסדנא "כיצד להעביר מסר אפקטיבי"? היא בדיוק בשבילכם!

מוזמנים להשאיר לי הודעה ואחזור בהקדם

דילוג לתוכן